13. 9. 2017

Přijeďte podpořit vybrané projekty - charitativní turnaj 28.9.

Jak vysoká částka to bude - o tom rozhodnete vy - naši přátelé, členové, golfisté a hosté celého resortu. Turnaj startuje v 10,00 hodin, v cca 16,00 očekáváme vyvrcholení akce - tombolu, vyhlášení výsledků a předání darů všem rodinám a společnostem.

Děkujeme za vaše dary do tomboly, za finanční příspěvky, za víčka od pet lahví, které předáme rodině Zlikových z Malont, děkujeme už předem za vaše vklady do pokladniček umístěných na golfové recepci pokud víte, že se akce nemůžete zúčastnit, ale budete chtít přispět na několik dobrých věcí

Velké díky patří také společnosti WAXWING provozující resort Svachovka - http://www.svachovka.cz, bez které by se tato akce také  neuskutečnila!

 

PROJEKT Č. 1/2017 - ONDRA A TONÍK 

Pro letošní ročník jsme vybrali syny paní Hanky Kostkové - oba kluci, Ondřej (5let) a Antonín (20měsíců) trpí vzácným onemocněním zvaným Odinina kletba. Jedná se o Kongenitální  centrální hypoventilační syndrom. Kluci přes den fungují jako ostatní děti, problém nastává jakmile usnou. Mozek jim ve hlubokém spánku špatně řídí dýchání, nedostatečně vydechují oxid uhličitý, který se jim hromadí v těle. Může dojít k obluzení, až upadnutí do bezvědomí, pak k nedostatku kyslíku a následně  je možná i smrt. Těmto všem hrůzám maminka předchází a synové každou noc spí napojení na ventilátory. Ondrášek má nasazenou obličejovou masku, správně dýchat mu pomáhá ventilátor se zvlhčovačem. Toníček je na masku ještě moc malý, tak má tracheostomii a ventilátor (DUPV) napojujeme přímo na ni. Bohužel ventilátory neumí měřit hladinu Co2 v krvi, takže Ondrášek spí pro jistotu s maskou celou noc.

Na měření oxidu uhličitého slouží přístroj - Kapnometr. Pro Toníčka již rodina přístroj na měření Co2 dostala. Díky němu můžeme správně nastavit dechovou frekvenci a celou moc máme kontrolu nad jeho spánkem, nad hladinou Co2. Protože nároky na ventilaci, se mění, hlavně při respiračním onemocnění, dochází k velkým výkyvům. Nadměrné vydýchání ventilátorem - nízká hladina Co2 je také škodlivá. Kapnometr má nastavené tzv. zdravé limity, a alarm upozorní na problém - vysokou nebo nízkou hladinu Co2. Pak ventilátor napojíme nebo odpojíme. 

Na Kapnometry byla vypsaná sbírka Řetěz naděje nadací Hope4you z Hluboké nad Vltavou a právě do této sbírky my prostřednictvím vás vložíme zbývající prostředky a další přístroj - pro staršího Ondru bude takřka okamžitě k dispozici.

 

PROJEKT Č 2/2017 - CENTRUM BAZALKA České Budějovice

Další část vybraných prostředků poputurje do rukou Martiny Koudelkové a Vandy Polívkové, které již více než 10 let stojí v čele Bazalky. A na co použíjí prostředky letos - citujeme:

"Rostoucí počet klientů Bazalky školou povinných nás vedl k tomu, že jsme o letošních prázdninách uskutečnili rozsáhlou rekonstrukci prostor v naší ZŠ speciální v  ulici U jeslí 619. Vznikly tak dvě velké třídy s odpovídajícím zázemím, které bude moci využít 10 dětí s poruchou autistického spektra (celkem v ZŠ speciální máme 26 žáků).

Peníze, které obdržíme z letošního golfového turnaje použijeme na dofinancování vybavení nově vzniklých tříd.

A my se ještě přiloženými fotografiemi vracíme k loňskému úspěšnému ročníku - z prostředků námi vybraných se pořídily tyto zahradní hrací prvky v bazalčí zahradě.

  

 

PROJEKT Č. 3/2017 - František Zlika - Malonty u Českého Krumlova

Z malého Františka už vyrostl prvňáček a svým rodičům dělá obrovskou radost - jeho pokroky jsou značné a nás strašně moc těší, že jsme již 3 roky partnery této sympatické rodiny. I v letošním ročníku pomůžeme Františkovi a jeho mamince a uhradíme část nákladů na pobyt maminky v Klimkovických lázních (příspěvek ve výši 15 000 Kč) a dále předáme všechna víčka, které jste k nám na golfovou recepci nanosili

 

 

Ještě jednou vám všem moc děkujeme a těšíme se, že opět po roce naplníme turnajovou kapacitu i připravenou pokladničku, aby všechny děti i junioři z vybraných projektů dostali od nás potřebné dary, které jim umožní snažší prožívání s námi - zdravými.

On-line přihlášení do turnaje je na tomto odkaze - ZDE

Rezervujte si teetime online


 

Oficiální golfový míček klubu

 Velká gratulace k mistrovským titulům za letošní rok patří Marcele Jirkové v kategorii Ženy a Pavlu Štěpánovi v kategorii Muži. ...více

Všechny hráče a hosty našeho resortu srdečně zveme na 9.ročník charitativního turnaje SVACHOVKA GOLF OPEN - 28.9., jehož celý výtěžek bude rozdělen mezi projekty, které v letošním roce podporujeme ...více

Zobrazit archiv