Destilérka Svach

Nová tradice na našem resortu od roku 2015 - Destilérka Svach kde dle původních receptur vzniká pivovice, slivovice, hruškovice i singl malt whiska, pro kterou se sladina vyrobila ze speciálních sladů pro výrobu whisky ze sladovny Weyermann. 

Náš základní sortiment, který průběžně doplňujeme o ovocné destiláty ze sezónního ovoce a dále o likéry:

Slivovice 50% - ovocný destilát, u kterého chceme udržet stálý poměr švestkových odrůd, abychom mohli vytvořit originální chuť a aroma.

Hruškovice 45% - ovocný destilát, u kterého se pozná práce destilatéra. Rádi bychom z hrušek odrůdy Williams vytvořili jemný, aromatický a chuťově hladký destilát.

Meruňkovice 45% - ovocný destilát, který by si měl přenést chuť, aroma a lahodnost čerstvých a vyzrálých meruněk.

Pivovice 45% - pivní destilát, který je vytvořen originální recepturou z našeho pivovaru. Rmut nebo zápara se speciálně připravuje mimo naše receptury piva.

Whisky - tady zatím můžeme říci, že whisky bude kategorie single malt whisky. Budeme mít čistě ječmennou, kombinaci ječmene a žita a také nakuřovanou. S objemem ABV se budeme pohybovat od  40% do tzv. síly sudu

Všechny destiláty, likéry a ostatní připravené nápoje jsou v prodeji na hlavní recepci resortu Svachovka denně mezi 8:00 - 22:00.

 

Ochutnat naše destiláty můžete během komentované prohlídky destilérky 

Prohlídka probíhá od místa příjmu ovoce, jeho zpracování a uložení v kvasných nádobách, přes destilační kolonu a zakončená je ochutnávkou vybraného vzorku nebo vzorků s odborným výkladem vkoštovně v objektu destilérky.

Základní cena prohlídky:

30min prohlídka + 1 vzorek: 100,- Kč/osobu

60min prohlídka + 3 vzorky + domácí uzené s chlebem z mláta a posezení v koštovně: 250,- Kč/osobu

Pokud byste chtěli prohlídku spojit s gastronomickým zážitkem, nabízíme možnost rozšíření prohlídky výše o pohoštění v podobě 3chodového menu v pivovarské restauraci Glokner včetně 0,5l piva Glok.  Cena celého zážitku vyjde na 550 Kč/osoba.

 

POUZE NA NAŠEM RESORTU SVACHOVKA LHOTKA SI MŮŽETE OBJEDNAT KOMBINOVANOU PROHLÍDKU PIVOVARU + DESTILÉRKY = 350 Kč/osoba 

Prohlídka prostor pivovaru s ochutnávkou piva z tanku + prohlídka destilérky včetně ochutnávky 3 destilátů a našeho domácího uzeného s chlebem z mláta. Doba trvání 90 -120 min.

 

Objednávky prohlídky prosím směřujte na naši recepci, a to v dostatečném předstihu - například když si plánujete pobyt v našem resortu. 

 

Destilérka Svach - foto

Zatím poslední projekt resortu Svachova Lhotka - lihovar Svach 

Autorem fotografií je pan Zdeněk Sluka - sluka@slukafoto.cz  - děkujeme!

Rezervujte si teetime online


 

Oficiální golfový míček klubu

 


Kalendář

Březen 2018
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Otevřený turnaj
Uzavřený turnaj
Pozvánka

Od dnešního dne do 31.3. probíhá v prostorách naší klubovny velký outlet golfového oblečení. ...více

Silný noční mráz a o víkendu i denní teploty pod bodem mrazu nám bohužel nedovolí otevřít hřiště v sobotu 17.3., v neděli 18.3. a pravděpodobně i v pondělí 19.3. Děkujeme, že toto omezení budete akceptovat - driving zůstane otevřen pro trénink z… ...více

Zobrazit archiv